wózki inwalidzkie kuschall

W jaki sposób niepełnosprawni mogą poruszać się po plaży?

Osoby z niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi chodzenie powinny mieć możliwość uczestniczenia we wszystkich aktywnościach dostępnych tym, którzy nie mają problemów z układem ruchu. W terenach silnie zurbanizowanych pojawia się wiele ułatwień sprawiających, że staje się to możliwe. Znacznie trudniej będzie jednak w terenie, gdzie jazda z wykorzystaniem wózka dla osób z niepełnosprawnością okazuje się niemożliwa albo bardzo trudna. Przekonajmy się, czy istnieją rozwiązania pozwalające na uzyskanie większej swobody i gdzie się przydadzą.

Jakie łóżko będzie najlepsze dla osoby niepełnosprawnej?

Jakość życia osób z niepełnosprawnościami oraz obłożnie chorych zależy w dużej mierze od dostępności odpowiedniego sprzętu. Jednym z najbardziej przydatnych elementów wspomagających okaże się dobre łóżko rehabilitacyjne. Przekonajmy się, dlaczego jest tak istotne i sprawdźmy, jakie jego funkcje są najważniejsze.

Kiedy warto używać skutera inwalidzkiego?

Wiele osób cierpi na schorzenia lub które mogą utrudniać samodzielne przemieszczanie. Mimo tego, że na krótszych dystansach chodzenie będzie w ich przypadku możliwe, to pokonanie większych odległości często wiąże się z ryzykiem pogorszenia stanu zdrowia. Sytuacja taka dotyczy m.in. osób cierpiących na choroby narządów ruchu, układu krążenia czy zaburzenia neurologiczne. Rozwiązaniem, które może zwiększyć mobilność, jest skorzystanie ze skutera inwalidzkiego. Przekonajmy się, czym są te urządzenia i co mogą zaoferować.

Dla kogo poduszka przeciwodleżynowa?

Osoby z niepełnosprawnościami narządu ruchu oraz mające problemy z samodzielnym chodzeniem ze względu na rozmaite schorzenia, które poruszają się na wózkach przebywają przez długi czas w jednej pozycji, co sprzyja powstawaniu odleżyn. Sposobem na przeciwdziałanie tego rodzaju kłopotom będzie korzystanie z poduszek przeciwodleżynowych, które umieszczane na siedzisku wózka pozwalają na lepszy rozkład obciążeń, podnoszą komfort użytkownika i pomagają w stabilizowaniu ciała oraz nadaniu mu korzystniejszego ułożenia. Przekonajmy się, dlaczego warto z nich korzystać i sprawdźmy, w jaki sposób działają.

Jak zadbać o sprzęt rehabilitacyjny by służył jak najdłużej?

Radzenie sobie z problemami ze zdrowiem oraz wszelkiego rodzaju niepełnosprawnościami może być znacznie prostsze, jeżeli korzysta się z odpowiednio dobranego sprzętu rehabilitacyjnego. Zakup urządzeń tego typu wiąże się jednak ze sporym wydatkiem, dlatego warto postarać się o to, by mógł on służyć możliwie długo. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu będzie właściwe dbanie o wykorzystywane wózki, łóżka, materace czy podnośniki. Przekonajmy się, jakie metody konserwowania i serwisowania okażą się najskuteczniejsze. 

Jaki wózek wybrać dla bardzo aktywnej osoby niepełnosprawnej?

Osoby z niepełnosprawnościami mogą cieszyć się wyższą jakością życia, korzystając z rozwiązań, które pozwolą im na poprawę mobilności, zaoferują zwiększony poziom komfortu i będą lepiej dopasowane do ich potrzeb. W zależności od posiadanej dysfunkcji oraz preferowanego trybu życia i własnych możliwości w grę wchodzą zarówno klasyczne wózki aktywne, jak i rozmaite dodatki podnoszące funkcjonalność wózków o tradycyjnej konstrukcji. Przekonajmy się, czym są wózki aktywne i sprawdźmy, z jakich ulepszeń można skorzystać w przypadku typowych wózków inwalidzkich.

Jaki napęd wybrać do wózka inwalidzkiego?

Poruszanie się wózkiem inwalidzkim zapewnia możliwość swobodnego przemieszczania się bez pomocy innych osób, jednak nierzadko wymaga sporej siły. W przypadku prowadzenia aktywnego trybu życia i pokonywania dłuższych dystansów może dochodzić do szybkiego zmęczenia. Dla osób w zaawansowanym wieku, cierpiącym na choroby współistniejące lub mających problemy z kończynami górnymi samodzielne korzystanie z wózka może okazać się zbyt trudne. W takich sytuacjach wyjściem jest zdecydowanie się na zakup specjalnego napędu elektrycznego do wózka inwalidzkiego. Przyjrzyjmy się bliżej dostępnym rozwiązaniom.

Jakie zalety mają wózki modułowe dla niepełnosprawnych?

Wózki dla niepełnosprawnych mają za zadanie pomagać w codziennym funkcjonowaniu, w maksymalny sposób ułatwiając przemieszczanie się zarówno w obrębie własnego mieszkania czy domu, jak i docieranie do wszelkich miejsc położonych na zewnątrz. Wśród wielu dostępnych rozwiązań szczególnie praktyczne są modułowe wózki dla niepełnosprawnych. Przekonajmy się, czym się wyróżniają i zobaczmy, dlaczego warto z nich korzystać.

Jak zaprojektować wózek dla osoby niepełnosprawnej?

Stoisz przed trudnym wyborem wózka inwalidzkiego dla siebie lub swojego podopiecznego? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie, zwróć uwagę na swoje potrzeby lub potrzeby bliskiej osoby wynikające z dysfunkcji ruchowej. Pamiętaj, że w tym przypadku to nie cena jest najważniejsza, lecz funkcjonalność, która podniesie komfort życia oraz ułatwi samodzielną egzystencję. Nie zapominaj również o tym, że w każdym przypadku możesz ubiegać się o dofinansowanie na zakup solidnego i praktycznego wózka. W dalszej części artykułu podpowiadamy, jak projektuje się wózki dla osób niepełnosprawnych oraz czym należy się kierować przy ich wyborze.

Czym się kierować przy wyborze dostawki do wózka inwalidzkiego?

Osoby, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, mogą zwiększyć swoją mobilność, kupując specjalną dostawkę do wózka inwalidzkiego, która ułatwi im poruszanie się na dłuższych dystansach. Będzie ona pozwalała na zwiększenie aktywności tym, którzy są w pełni sił, a także umożliwi samodzielne wybieranie się w nieco dłuższe trasy osobom, w przypadku których bez takiego udogodnienia zdobycie się na podobny wysiłek byłoby zbyt trudne.

Strony