wózki inwalidzkie kuschall

Jak zaprojektować wózek dla osoby niepełnosprawnej?

Stoisz przed trudnym wyborem wózka inwalidzkiego dla siebie lub swojego podopiecznego? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie, zwróć uwagę na swoje potrzeby lub potrzeby bliskiej osoby wynikające z dysfunkcji ruchowej. Pamiętaj, że w tym przypadku to nie cena jest najważniejsza, lecz funkcjonalność, która podniesie komfort życia oraz ułatwi samodzielną egzystencję. Nie zapominaj również o tym, że w każdym przypadku możesz ubiegać się o dofinansowanie na zakup solidnego i praktycznego wózka. W dalszej części artykułu podpowiadamy, jak projektuje się wózki dla osób niepełnosprawnych oraz czym należy się kierować przy ich wyborze.

Czym się kierować przy wyborze dostawki do wózka inwalidzkiego?

Osoby, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, mogą zwiększyć swoją mobilność, kupując specjalną dostawkę do wózka inwalidzkiego, która ułatwi im poruszanie się na dłuższych dystansach. Będzie ona pozwalała na zwiększenie aktywności tym, którzy są w pełni sił, a także umożliwi samodzielne wybieranie się w nieco dłuższe trasy osobom, w przypadku których bez takiego udogodnienia zdobycie się na podobny wysiłek byłoby zbyt trudne.

Jak działają pionizatory dla osób niepełnosprawnych?

Opieka nad osobami niepełnosprawnymi wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale również urządzeń, które ją ułatwiają. Mowa tutaj nie tylko o wózkach inwalidzkich, ale również innych urządzeniach, które są niezbędne do rehabilitacji osób niezdolnych do utrzymania pozycji pionowej czy samodzielnego siedzenia. Takim urządzeniem jest na przykład pionizator. Na czym polega jego działanie i jak dobrać go do potrzeb osoby niepełnosprawnej?

Jakie akcesoria przydadzą się do wózka inwalidzkiego?

Osoby zmagające się z niepełnosprawnością mogą obecnie korzystać z szeregu różnych propozycji, które poprawiają ich komfort, zapewniają wygodę i dają nowe możliwości. Na uwagę zasługują innowacyjne akcesoria, które sprawiają, że wózek inwalidzki staje się narzędziem wielofunkcyjnym i umożliwiającym odzyskanie pewnej kontroli. Jakie rozwiązania warto zastosować? Temat ten omawiamy w naszym artykule.